Home » Děti » Víte jak efektivně zabavit děti?

Víte jak efektivně zabavit děti?

Pokud nemáte s dětmi mnoho zkušeností, jistě se může jevit jako nadlidský úkol, zabavit tyto malé stvoření na celé odpoledne, nebo hůř na více dní. Jestliže víte dopředu, že za vámi na návštěvu nějaké přijedou, jste ve velké výhodě. Veškerý program si můžete nachystat předem!
První věc, kterou si musíte zjistit, je věk dětí a to, zda k jejich zabavení budete mít jen byt nebo například i zahradu. Následně můžete začít plánovat program! Ovšem ať již vymyslíte cokoliv, vždy mějte na paměti, že bezpečnost je vždy na prvním místě.
holčička v lese
Vezměte je do hrůzostrašného lesa!
Je-li ve vašem okolí nějaký les, určitě do něj zavítejte! Pokud chcete obyčejnou procházku opepřit, můžete si vymyslet nějakou hrůzostrašnou historku, která se k danému místu váže. Následně s ní můžete spojit i nějaké zábavné aktivity (hledání hub, kamínků nebo třeba i liščích nor). Čím hrůzostrašnější povídka bude, tím více prcky zaujme, tím si můžete být jistí! Nejen že si užijete spoustu zábavy, ale po aktivní vycházce budou všichni i unavení, tudíž rychle usnou.
Naučte je hry z mládí!
Jistě si ještě pamatujete na dobu, kde jste byli mladí. Dnešní děti příliš her venku neznají, takže prostoru pro předání vašich znalostí máte víc než dost! Naučte je například skákat gumu, panáka nebo hrát na schovávanou. Ke každé této aktivitě je potřeba spousta energie, takže i zde je plusovým bodem ticho a klidný spánek.
děti na pikniku
Vyrábějte!
Děti jsou od přírody zvídavé a tvořivé. Zajisté neprohloupíte, zvolíte-li kreativní a tvořivou zábavu. Můžete vyrábět například vánoční ozdoby, domečky pro zvířátka nebo dokonce pro skřítky! Záleží jen na nás, jak moc jsme zruční a kolik času si přejeme výrobku věnovat. Věřte, že vaše ratolesti budou z výsledku nadšené! Pokud například vyrobíte již zmíněný domeček pro skřítky, zážitek umocníte, pokud ho s dětmi půjdete rovnou umístit rovnou do lesa.