Home » Domov » Tipy na provonění vašeho domova

Tipy na provonění vašeho domova

·         Nakupte mandarinky a pomeranče. Už jen při oloupání tohoto ovoce váš domov krásně provoníte. Navíc obsahují vitamin C, který přispívá odolnosti vůči infekcím. A to se může v tomto chladném období hodit. Také si můžete ze slupky vyrobit retro ozdoby třeba na stromeček tím, že kůru pomeranče či mandarinky usušíte a navlečete na nit. A potom ještě klasika – zapíchejte do pomeranče celý hřebíček a provonění domova máte zaručeno.
mandarinka na vánoce
 
·         Krásně voní i spousta aviváží. Můžete využít skleničku od svíček či jinou oblíbenou nádobku, namočit trochu vaty do aviváže a vložit do nádobky. Nakonec ozdobte vánočními baňkami, větvičkami, nebo jen kamínky a umístěte na vhodné místo.
 
·         Esenciální oleje mají široké využití – pokud vlastníte aroma lampu, pak víte, jak může byt provonět. Pokud ji nemáte, můžete přidat pár kapek k vodě do sádrových zvlhčovačů na topení. Pokud nemáte ani ten, opět stačí oblíbená miska s trochou vody ovoněná tímto olejem a umístěná blízko radiátoru. Až se bude voda odpařovat, ucítíte vaši oblíbenou vůni.
 
·         Potpourri se dají pořídit v mnoha krásných barvách i vůních. Jsou vyrobené ze sušených květů, bylinek a dalších přírodních složek. Nejenže vypadají krásně, ale i příjemně voní. Dají se naaranžovat do váziček, misek a dalších nádob a proto potěší i oči a domov zútulní.
 
·         Připravte si svařené víno. V dnešní době už se dá koupit hotová směs na svařené víno, která je v podobných pytlících jako čaje. Můžete si však vyrobit i vlastní. Budete potřebovat červené víno, skořici, hřebíček, citron nebo pomeranč, badyán a třtinový cukr. Tyto suroviny povaříte s trochou vody a poté přilijete červené víno. Víno již nevaříme, jen ohřejeme.
 potpourri v krabičce
·         Citrony krásně voní, ale mají i bělicí účinky. Nakrájejte je na plátky a zavěste na vhodná místa, nebo přidejte pár kapek k čisticím prostředkům, které obvykle používáte v domácnosti.
 
Věřím, že některé tyto metody znáte, a pokud ne, určitě vyzkoušejte.