Home » Auto » Kia Ceed

Kia Ceed

Parametry a specifikace
Nejprve začneme rozměry samotného vozidla. Na šířku m 1,8 m a délka dosahuje hodnoty 4,31 metu. Takže to není nijak velké auto, pro které potřebujete hodně místa. Minimální hmotnost vozidla se pohybuje od 1 300 kg a maximální povolená až něco kolem 1850 kg. Užitečná hmotnost je tedy cca 500 kg. Samozřejmě záleží na motorizaci. Můžete si vybrat celkem ze 7 motorů, což je opravdu velký výběr. Pro nadšence do tříválcových motorů je tu nabízen jeden a to 1.0 T-GDI GPF. Nejvýkonnější je 1.4 T-GDI GPF 7DCT automat, jenž asi ocení lidé se sportovnějším stylem jízdy. Naopak klasikou se stává 1,4 CVVT, který je i celkem kvalitní s výkonem 100 kW, což není žádná raketa, ale výrobce myslí na dlouhou životnost.
Automobil Kia
Exteriér a interiér
Zvenku nabídne dynamické a sportovní tvary. Celé to potom podtrhují 17" kola s dvěma barvami z lehké slitiny. V zadní části pak určitě zaujme lesklý spoiler, který dodává vozu aerodynamiku. Naopak vepředu se nachází propracovaná chladící mřížka. Hned vedle jsou LED světla i s denním svícením. To samé platí i pro zadní světla. I uvnitř auta se bude cítit řidič velice komfortně, protože konstruktéři dbali na uspořádání i všech drobností. Známkou technické vyspělosti se stává multifunkční 8“ display, jenž má samozřejmě přehledný navigační systém.
interiér Kia
Technologie a systémy
Již zmíněný 8“ display obsahuje hodně chytrých technologií. Zmíněný navigační systém má nejen aktuální navigační systém, ale i seznam čerpacích stanic nebo parkovacích míst, což se vždy hodí. Uvnitř je audiosystém JBL, jenž vydává opravdu kvalitní zvuk do celého interiéru i pro náročnější uživatele. Uvnitř máme již standartně zabudovanou bezdrátovou nabíječku.  Parkovací asistent zajistí bezpečné a snadné parkování ve všech různých směrech. Tomu napomáhají jak přední, tak i zadní senzory, Vy jen šlapete na pedály. Samozřejmě tento moderní vůz mí ve výbavě i adaptivní tempomat.