Home » Zboží » Co najdou letos děti pod stromečkem? Už víte, čím letos své ratolesti obdarujete?

Co najdou letos děti pod stromečkem? Už víte, čím letos své ratolesti obdarujete?

Děti samy jistě mají celý dlouhý a obsáhlý seznam toho, co by pod stromečkem chtěli letos najít, ale opravdu tohle všechno potřebují? To je otázka asi každého rodiče. Menším dětem chceme většinou splnit jejich touhy a sny a tak se snažíme jít přesně podle dopisu od Ježíška, vždyť přece nezlobily a tak se nemůže stát, že by něco ze svého seznamu pod vánočním stromečkem nerozbalily. Jenže když dítko už zažije několikáté Vánoce a vy se rozhlédnete po pokoji, uvědomíte si, že každou z těch drahých věcí z vánočních seznamů, užívali snad týden nebo dva a jakmile odpadla ta neuvěřitelná radost a euforie, všechno skončilo zahrabané pod postelí nebo někde na dně krabice společně s dalšími krámy. Tohle je snad všude stejné, co tedy ale dětem dávat?

zabalený vánoční dárek

Bez dárků je nechat přece nemůžeme

Ano, to by asi nebyly žádné Vánoce a ani od vás jako od Ježíška by to nebylo moc fér. Děti dárečky dostat musejí a co by to mělo být? Nejlépe něco užitečného a k tomu zábavného. Takový dárek dva v jednom najít ale nemusí být jen tak. Zkuste se rozhlédnout po pokoji podruhé a uvědomte si, čemu vaše dítě věnuje největší pozornost, je něco s čím si hraje opravdu pořád? Třeba autodráha nebo dětský domeček pro panenky? A máte to. Doplňte dítě sbírku autíček nebo pořiďte do domečku novu výbavu. Skvělým dárkem jsou i barevné a ilustrované knihy, které tak nějak už k Vánocům stejně patří.
napište si seznam vánočních dárků
Určitě dětem nedávejte oblečení, malý človíček nemůže nikdy ocenit měkké dárky, teplé ponožky a čepici mu přece stejně koupit musíte. Chybu ani neuděláte se stavebnicí. Ty navíc dětem i k něčemu jsou. Vyhněte se nákupu stopadesátého plyšového medvídka a věcem, které dítě ocení jen na chvíli. A co takhle lístek na loutkové divadlo nebo třeba na pohádku během vánočních svátků? Tím darujete něco i sobě, strávíte se svými dětmi i krásnou chvilku mimo domácí vánoční šílenství. Užijte si to.